English

GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ

 


HABERLER

 • Design Talks No. 6
  18 KASIM 2014

  Endüstriyel Tasarım Bölümü İEÜ Görsel İletişim Tasarımı bölümüyle birlikte Çarşamba günleri düzenlediğimiz “Design Talks” etkinliğinin bu hafta gerçekleşecek olan altıncısında konuğumuz, fakültemizin İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden Doç. Dr. Özgen Osman Demirbaş.
 • Kulp: Basına yansıyanlar
  11 KASIM 2014

  Endüstriyel Tasarım Bölümü Geçtiğimiz hafta boyunca gerçekleşen Kulp adlı atölye çalışmasına yerel ve ulusal basın da ilgi gösterdi. Habertürk TV kanalında yayınlanmak üzere Menemen Çömlekçiler Derneği Başkanı Ertan Saruhan ile röportaj yapılmasının yanında, basılı gazeteler ve haber sitelerinde de Kulp kendine yer buldu.
 • Kulp: Polonyalı misafirlerle bir hafta...
  10 KASIM 2014

  Endüstriyel Tasarım Bölümü Varşova Güzel Sanatlar Akademisi’nden gelen Polonyalı konuklarımız ile birlikte geçirdiğimiz bir hafta geride kaldı. Prof. Michal Stefanowski ve 10 adet öğrencisi, geleneksel Menemen çömlekçiliğinin yeni tasarımlarla geliştirilmesi için okulumuz ile beraber başlatılan projenin İzmir ayağında, bölümümüzün üçüncü sınıftaki öğrencilerinin de katılımıyla önemli bir yol kat ettiler. Bugün itibariyle ülkelerine dönüş yoluna koyulan Polonyalı ekip, bu konudaki çalışmalarına Polonya’da devam edecek.
 • "Kulp", Polonya ve Türkiye'yi Menemen'de buluşturuyor
  06 KASIM 2014

  Endüstriyel Tasarım Bölümü

  Bölümümüz, Varşova Güzel Sanatlar Akademisi Tasarım Fakültesi'nden misafir ettiği kafile ile Menemen'deki çömlek üretimi üzerine çalıştay ve projeyi yürütmeye başladı. Geçtiğimiz Şubat ayında da ziyaretimize gelen ve Menemen'de bulunan çömlek atölyelerinde bizimle beraber incelemeler yapan bölüm başkanı Prof. Michal Stefanowski, Polonyalı öğrencileriyle beraber konuğumuz oldu.